Ekonomi

EURUSD analizi

İçerisinde bulunduğumuz haftaya 1.1838 seviyelerinde başlangıç yapan EURUSD paritesinde kademeli yukarı yönlü hareketlenmeler gerçekleşiyor. Özellikle geçtiğimiz Cuma günü Euro bölgesinden gelen büyüme verisi dikkat çekmiş ve çeyreklik bazda bir önceki çeyreğe nazaran yüzde 12.6 ile rekor büyüme gerçekleştirmişti. Bu yukarı yönlü hareketlenmelerin arasında dolar endeksinde yaşanan zayıf seyirde etki ediyor. Piyasalar dün Amerika kanadından gelen Perakende Satışlar verisini takip etti. Gelen veriye göre ABD’de Ekim ayında aylık bazda söz konusu veri %0.3 ile beklentilerin altında kaldı. Piyasalardaki beklentiler ise verinin %0.5 seviyelerinde gelebileceği yönündeydi. Diğer yandan arap saçına dönen Brexit konusu da yakından takip ediliyor. Piyasalara düşen haber akışlarına göre; gelecek hafta İngiltere ve AB gelecekteki ticaret ve güvenlik ilişkileriyle ilgili anlaşmaya varabilir. Bu olası ‘anlaşma’ haberi ile Sterlin ve Euro varlıkları üzerindeki baskıları bir miktar azalttı. Gün içerisinde TSİ 13:00’da Euro bölgesinden gelecek olan enflasyon verisi izlenecek. Veri ile euro varlıklarında hareketlilik artacaktır. EURUSD paritesini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde 1.19188
– 1.20159 – 1.21023 seviyeleri direnç noktaları olarak; olası gevşemelerde ise 1.18298 – 1.16990 – 1.16081 seviyeleri destek noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı