Sponsorlu Bağlantılar

En İyi BB Krem Markaları Hangileri?

En İyi BB Krem Markaları Hangileri?

Kadınlar, günlük hayatta kendilerini daha özgüvenli hissetmek için makyajın gücünden yararlanabilir. Özel günlerde, günlük olarak veya iş hayatında olmak üzere farklı alanlarda makyajın  etkilerinden faydalanmak mümkündür.

Kişinin özgüvenini tazeleyen, kendini daha iyi hissetmesine yol açabilecek etkiye sahip birçok önemli makyaj ürünü bulunur. BB krem çeşitleri de bu adımda etkisini kanıtlamış ürünlerden biridir. Farklı cilt tonlarına uygun alternatifleri ve uzun süre kalıcılık gösteren özellikleriyle farklı anlarda kullanıma uygundur.

Note Shop BB kremler de inovatif formülasyonu ile dikkatleri üzerinde çeken geniş bir ürün skalasına sahiptir. Özel BB koleksiyonu arasında her cilt tonuna hitap edebilecek ürün alternatifi kullanıcılara sunulur. Mükemmel bir cilt görünümüne kavuşmak Note serisi ile hayal olmaktan çıkar.

Kusursuz bir cilt görünümü Note Shop BB kremler ile mümkündür. Özel formüller dahilinde ürünler üretmesi sayesinde en iyi BB krem markaları arasında Note Shop önemli bir konuma sahiptir. Ayrıca Note Shop BB kremler ile güneşin zararlı ışınlarına karşı yüksek koruma da elde edebilirsiniz.

BB Krem Nasıl Uygulanır?

BB kremler makyaj malzemeleri içerisinde en kolay kullanıma sahip ürünlerdir. Özellikle ten makyajında bu özellik önemli derecede avantaj oluşturabilir. BB kremlerde uygulama adımına geçmeden önce cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi gerekir. Cildin temiz ve nemlendirilmiş olması ürünün daha iyi emilmesinde etkili olur.

Uygulama adımında uygun bir makyaj süngeri ya da fırçasından yardım alınabilir. Bu araçları kullanmadan parmak uçları ile de ürün uygulanabilir. Ancak uygulamanın daha rahat ve etkili olabilmesi için özellikle makyaj süngeri tercih edilmesi önerilir.

Ürünün kullanım adımında az miktar tercih edilmesi de tavsiye edilir. Doğal bir görünüm elde etmek için ürün ince bir tabaka halinde cilde uygulanmalıdır. Burada kullanılacak miktara kişi kendi deneyimleri ile karar verebilir. İlk etapta az miktarda ürün alınır ve yavaş yavaş miktar artırılarak ideal kullanım oranına ulaşılabilir. Fazla miktarda kullanılması ürünün genel mantığa aykırı olur. BB kremde kullanımında asıl amaç diğer ürünlerin tersine ince ve hafif yapıda olmasıdır. Aksi halde cildin hava alması engellenebilir ve ciltte ağır bir his oluşabilir.

Kullanım noktası da önemlidir. BB krem cildin yüzün merkezine başlayarak uygulanmalıdır. Burun, yanak ve çeneden başlanarak göz altlarında kadar dışa doğru bir uygulama yönü belirlenebilir. Uygulama aşamasında hafif dokunuşlarla işlem gerçekleştirilmelidir. Sert ve baskı uygulanarak ürünün kullanılması olumsuz etki yaratabilir. Bunun yerine ürün hafif dokunuşlarla cilde eşit miktarda yedirilmelidir.

BB Kremlerin Avantajları Nelerdir?

BB kremler genellikle çok yönlü kullanımı destekleyecek ürünlerdir. Güneş koruması, nemlendirme özellikleri BB kremlerde karşınıza çıkabilir. Bu özellikler sayesinde birçok önemli avantaj elde edilebilir. Seçin anında karşınıza çıkan farklı özellikler ile elde edebileceğiniz başlıca avantajlar ise aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Nemlendirme etkisi olması BB kremlerin en önemli avantajlarından biridir. Bu özellik cildinizin daha pürüzsüz bir görünüme kavuşmasında etkilidir.
  • Ağırlık yapmadan hafif yapıda olması da önemli bir özelliktir. Özellikle günlük makyajlarda cilt ürünlerinin ağırlık yapmaması ciddi avantaj sunar. Kalın yapıda olan ürünler ciltte kalıp gibi bir görünüm oluşturduğu gibi rahatsızlık hissi de yaşatabilir. BB kremlerde genellikle bu durum yaşanmaz.
  • Cilt kusurlarını gizleme ve ten rengini eşitlemek de BB kremlerin sağladığı en önemli ayrıcalıklardır. Bu ürünler ile koyu halkalar, gözenekleri akne ve sivilce izleri gibi lekelere karşı etkili sonuçlar elde edilebilir.
  • Hızlı dağılan yapıda olmaları kolay kullanım adımında etkili olur. Özellikle günlük makyaj rutininde kolay kullanım sunması önemli avantaj oluşturur.
  • Doğal görünüm sunması BB kremlerde dikkat edilen noktalardan biridir. Daha sağlıklı bir cilt görünümü ve doğal bir parıltı bu ürünler ile mümkündür.
  • Gelişmiş formüle sahip olan ürünler cildi besleyen bir yapıda olur. İçeriğinde vitamin bulunan BB kremler bu noktada önemli avantaj sunabilir.
  • Çok yönlü kullanım sunması da ayrıca avantaj oluşturur. Bazı ürünler makyaj bazı olarak da kullanılabilir. Bu sayede farklı işlevler için tek bir ürün yeterli olabilir.

Etkili BB Krem Seçimi Nasıl Yapılır?

BB krem seçimi yapılırken dikkat edilecek en önemli nokta, cilt tipine uygun ürün tercih etmektir. BB kremler cilt tiplerine göre farklı içeriklere sahip olacak şekilde üretilir. Her cilt tipinin kendisine özel bir ihtiyaçları farklıdır. Yağlı ciltler sebum dengesinin sağlanmasına, kuru ciltlerde nem oranının dengeli olasına öncelik verilir.

Seçim yapılırken önemli bir diğer kritik nokta ise ürünün cilt alt tonuna uygun olmasıdır. BB kremler sıcak ve soğuk cilt alt tonlu olarak farklı seçenekleri kullanıcıya sunar. Ayrıca cilt tonuna göre farklı renk seçeneklerine de BB kremler arasında ulaşmak mümkündür.

Ürün seçiminde özellikle renk eşitliğini sağlaması ve cilt rengine yakın olmasında dikkat edilmelidir. Aksi durumda hedeflenen doğal görünümün tam tersi bir sonuç elde edilebilir. Kapatıcılık düzeyi de BB kremler için önemlidir. Genellikle ürünler fondöten çeşitlerine oranla daha az kapatıcılık düzeyine sahip olabilir.

İstenen doğal görünümü elde edebilmek için daha ince yapılı içerikte ürünler üretilir. Her ne kadar BB kremler arasında hafif yapı öncelikli olsa da bazı ürünlerde yüksek kapatıcılık özelliklere yer verilebilir. Yoğun cilt kusurları olanlar da bu gibi ürünlere öncelik verebilir.

Güneş koruma faktörü da bazı ürünlerde bulunan özelliklerden biridir. Özellikle yaz aylarında kullanılacak ürünlerde yüksek oranda SPF içeren alternatifler tercih edilebilir. Bu ürünler sayesinde gün içerisinde güneşin zararlı ışınlarından korunmak mümkün olabilir. Note Shop BB krem çeşitleri arasında tüm bu özelliklere karşılık gelecek alternatiflere ulaşabilirsiniz. Böylece makyaj ürünlerinde kalite ve güvenli kullanımı ön planda tutan Note Shop’un ayrıcalıklı dünyasına adım atabilirsiniz.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu