Ekonomi

Eczacıbaşı Monrol, lisans sözleşmesi imzaladı

Eczacıbaşı Monrol Nükleer Ürünler Sanayi ve Ticaret A.Ş, lisans sözleşmesi imzaladı.

EİS Eczacıbaşı İlaç Sınai ve Finansal Yatırımlar Sanayi ve Ticaret A.Ş tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklama şöyle:

”İş ortaklığımız Eczacıbaşı Monrol Nükleer Ürünler Sanayi ve Ticaret A.Ş ile Hollanda’da yerleşik Curium Netherlands B.V arasında 25.01.2022 tarihli taşıyıcı radyoaktif molekül içermeyen (non-carrier added “n.c.a”) Lu 177 üretim teknolojisinin lisanslanması, ekipman transferi ve tedariğine yönelik bir anlaşma imzalanmıştır. Radyonüklid tedavileri, hedefe yönelik kanser tedavisinde kullanılmaktadır ve günümüzde başlıca kullanım alanları nöroendokrin ve prostat kanseri tedavileridir. Radyonüklid tedavisi olan n.c.a Lu 177 hedefe odaklanan reseptör moleküller ile bağlanarak damar yolu ile hastaya verilmektedir. Anlaşma ile Curium Netherlands B.V şirketine ilgili teknolojinin Eczacıbaşı Monrol tarafından lisanslanması ve transferi gerçekleştirilecek, üretimin gerçekleştirilmesi için ilgili ekipmanların ve hammaddenin tedariği sağlanacaktır. Curium’un gerçekleştirmiş olduğu Faz III ilaç geliştirme ve ticari aşamaları için kullanılacak olan teknoloji iki firma arasında uzun dönemli bir iş birliği sağlayacaktır.” 

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı