Gündem

Dünya Çin ekonomisinden ümitli

Salgın sınavını başarıyla geçen Çin ekonomisi, büyük dayanıklılık gösterdi. Bu durum, yabancı girişimcilerin Çin ekonomisinin geleceğine güvenini kamçıladı.
CNBC CFO Küresel Konseyi’nde önceki gün yayımlanan raporda dünya genelindeki mali işler direktörlerinin (CFO) tarihte ilk kez ABD ekonomisine kıyasla Çin ekonomisinden daha ümitli oldukları belirtildi.

Dünyanın en büyük madencilerinden BHP Billiton’un CEO’su Mike Henry, kısa süre önce CNBC kanalına verdiği demeçte, Çin ekonomisinin ilk çeyrekte küçülmenin ardından yeniden istikrarlı büyüme seyrine girdiğine işaret etti.

Mike Henry, Çin hükümetinin ekonomiyi canlandırmak için aldığı tedbirler sayesinde önümüzdeki yıl büyüme eğiliminin devam edeceği tahmininde bulundu.

Dünya genelindeki girişimcilerin yanı sıra bazı uluslararası kuruluşlar da Çin ekonomisine güven duyduklarını ifade ediyor. Reuters’in haberine göre, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, yeni yayımladığı raporda Çin’in 2020 yılına ilişkin büyüme beklentisini yükseltti.

Çin Uluslararası Radyosu

Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı