Gündem

Dünya Bankası: Çin, 2021’de yüzde 7.9 büyüyecek

Dünya Bankası tarafından yayımlanan son raporda, Çin’in ekonomik faaliyetlerinin beklenenden daha hızlı normalleştiği kaydedildi. Raporda, toparlanmanın Çin’de hayata geçirilen etkili salgın kontrol stratejisine, güçlü politika desteğine ve dayanaklı ihracata bağlı olduğu vurgulandı.
 
Raporda, Çin’in gayri safi yurtiçi hasılasının bu yıl yüzde 2 büyüyeceği ve 2021’de bu büyümenin yüzde 7,9’a çıkacağı belirtildi. Covid-19 salgını durumunda yaşanan değişkenliklerden dolayı Çin’in hâlâ dış dünyadan gelen belirsizliklerle karşı karşıya bulunduğuna işaret edilen raporda, bu nedenle Çin’in ekonomik toparlanmasının henüz çok sağlamlaşmadığının altı çizildi.
 
Raporda, Çin’in mali odağını geleneksel altyapı yatırımlarından daha fazla sosyal harcama ile daha çevreci ve daha kapsayıcı bir büyüme için yeşil yatırımlara kaydırması önerisine yer verildi.
Çin Uluslararası Radyosu

Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı