Sponsorlu Bağlantılar

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

Dudak dolgusu medikal estetik bir işlemdir. Dudaktaki asimetri bozukluklarını ve ince görüntüyü ortadan kaldırmak amacıyla kullanılır. Dudaklar doğuştan ince olabileceği gibi yaşlanmanın etkisi ile de hacmini kaybedebilir. Bu nedenle genç ve güzel dudaklara sahip olmak isteyen kişiler dudak dolgusu ile hoş bir görüntü elde ederler.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu öncesi dudağın yapısı ve kullanılacak dolgu miktarı belirlenir. Ardından hasta konforunu en üst düzeyde sağlamak amacıyla anestezik krem kullanılır. Hazırlanan özel karışım dudağa enjekte ederek istenilen dolgunluk ve hacimli görüntü sağlanır. Ayrıca; dudak dolgusu fiyatları dermal dolguların kalitesi ve miktarı sonucunda ortaya çıkar.

Dudak Dolgusu Fiyatları

Yapılan ön görüşme sırasında dudağın şekline uygun kullanılacak dolgu malzemesine ve miktarına göre dudak dolgusu fiyatları değişir. Bu nedenle dudağın yapısı detaylı bir şekilde incelenir ve yüz hatları ile uyum sağlayacak yapıda dolgu maddesi kullanılır. Dolgu maddesinin kalitesi dudağın hacimli ve enerjik görünmesini sağlar.

Uygulanan işlemler sayesinde, estetik açıdan kötü görünümlü ince dudaklar şekilli hale gelir. Güzellik unsurlarından biri olan dudaklar hyalüronik asit özleri ve sanatsal bir dokunuşla hoş bir görüntü kazanır. Bu kapsamda; dudak dolgusu fiyatları klinikler tarafından güncellenerek ilgili kişilere bildirilir.

Burun Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Ameliyatsız estetik giderek yaygınlık kazanıyor. Bu işlemlerden biri olan burun dolgusu son derece avantajlıdır. En büyük avantajı ise işlem sırasında genel anestezi kullanılmaması ve buruna kırma ya da kesme gibi müdahalelerin yapılmamasıdır.

Dolayısıyla burun dolgusu sayesinde hastalar iyileşme sürecine ihtiyaç duymadan aynı gün günlük işlerine geri dönebilirler. Ayrıca pratik bir şekilde burun deformasyonları ortadan kalkar. Bu bağlamda; burun dolgusu fiyatları cerrahi işlemlere göre de son derece uygundur.

Burun Dolgusu Kimlere ve Neden Uygulanır?

Burun dolgusu bay bayan herkese yapılır. Burun görüntüsünden memnun olmayan kişiler geçici olarak burun dolgusu ile estetik bir görünüme kavuşurlar. Ayrıca burun ameliyatı geçirip fakat istenilen neticeyi elde edemeyen kişilerde burun dolgusunu kullanılır. Burun dolgusunun bu kadar fazla tercih edilmesinin en önemli nedeni ameliyat ve iyileşme süreci gerektirmemesidir.

Aynı zamanda; burun dolgusu fiyatları maliyet olarak da her bütçeye hitap ediyor. Bu nedenle son dönemlerde trend bir uygulama haline gelmiştir.

Burun Dolgusu Fiyatları

Güzellik merkezleri tarafından belirlenen burun dolgusu fiyatları bazı kriterler doğrultusunda ortaya çıkar. En önemli ölçüt ise burundaki şekilsel bozukluklar ve kullanılacak dolgu maddesinin kalitesidir.

Nazolabial Dolgu Nedir?

Yüzün tam merkezinde bulunan ve Nazolabial alan olarak ifade edilen yer burun, ağız ve çene kenarında bulunan derin çizgidir. Bu derin çizgi yaşın ilerlemesi ile birlikte hacim kaybına uğrar ve giderek daha fazla derinleşir. Oluşan derinlik ve beraberindeki ince çizgiler yüze yorgun, mutsuz ve yaşlı bir görünüm ifadesiz katar.

Bu durumdan rahatsızlık duyanlar Nazolabial dolgu yaptırarak genç ve dinamik bir görünüme kavuşurlar. Nazolabial dolgu içerisinde yer alan hyalüronik asit aynı zamanda vücudu yenilemeye ve kolajen üretimini tetiklemeye yarayan bir maddedir.

Nazolabial Dolgu Nasıl Uygulanır?

Anestezik krem yardımı ile uygulanan nazolabial dolgu hazırlanan karışımın hedeflenen alana enjekte edilmesi ile yapılır. Burun ve ağız kenarında meydana gelen derin çizgi hyalüronik asit ile düzeltilir. Bu sayede yüz anlamlı bir ifade kazanır. Daha genç, mutlu ve enerjik bir güzellik elde edilir.

Nazolabial Dolgu Fiyatları

Giderek önem kazanan Nazolabial dolgu güzellik merkezleri ve uzman kişiler tarafından uygulanır. Dolayısıyla; Nazolabial dolgu fiyatları kişiye özel planlanır.

 

 

 

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı