Sponsorlu Bağlantılar

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Bazen dudak dolgusu yaptırmak çok gereksiz bir işlem gibi görünebilir ancak oldukça gerekli olan, istek ve ihtiyaç doğrultusunda değişen ve gelişen bir durumdur. Üstelik hem erkekler hem de kadınlar tarafından en çok tercih edilen estetik işlemler içerisinde hızla yer almaya devam ediyor. Kısa sürede uygulaması yapılmakta olan dudak dolgusu ciltteki asit oranını da dengeliyor ve hatta eğer az miktardaysa artış sağlıyor.

Ciltte yer alan bozukluğun da düzelmesine olanak sağlayan dolgu işlemi sayesinde çok daha dolgun ve olgun görünen dudaklara sahip olabiliyorsunuz. Aynı zamanda dudaklarınızın renk tonunda ve kullanımında da uzun süre kalıcı bir etki oluşuyor. Zaman zaman dudaklarınızın renginde, yağısında ve kenar kısımlarında bozulmaların meydana geldiğini görebilirsiniz. Ancak bundan kurtulmak pratik bir yöntem ile mümkündür.

Burun Dolgusu Nedir ve Nasıl Yapılır?

Burnunun yapısından, küçüklüğünden ya da büyüklüğünden rahatsız olanlar için acısız, ameliyatsız sadece enjeksiyon yöntemi kullanılarak yapılan burun dolgusu oldukça kullanışlı bir yöntemdir. Burun kenarlarıyla alakalı, burun ucuyla alakalı ya da burun kıvrımlarıyla alakalı olarak doğuştan ya da sonradan kazanılan bir durumu düzeltmek için burun dolgusu yöntemine başvuru yapılabilir. Üstelik 20 ya da 30 dakikalık bir anestezi kremi ile uyuşturulan buruna yapılan dolgu işlemi de yalnızca 10 dakika sürer. Sonrası ise oldukça keyif verici ve kalıcı bir süreçtir.

Burun Dolgusu Fiyatları

Estetik işlem denildiğinde akla hep pahalı kullanımlar, uygulamalar, ameliyatlar ve malzemeler gelir. Ancak uzman kişiler tarafından yapılan dolgu işlemleri her zaman istek ve ihtiyaca göre değişen, her bütçe için uygun olan işlemlerdir. Burun kapsamında dolgu yapıldığı zaman burun tam anlamıyla şekil almaya başlar. Böylece burun uzun süre kalıcı güzel bir şekle de bürünmüş olur.

Çene Dolgusu Avantajları Nelerdir?

Çene dolgusu yapılması en kolay ve en uzun süre kalıcı olan uygulamalardan birisidir. Çene bölgesinde meydana gelen bozuklukları düzeltmek için yapılan çene dolgusu işlemi kalıcı olarak 2 yıla kadar dayanan bir işlemdir. Çeneye enjekte edilen dolgu maddesi, istek ve ihtiyaca göre değişkenlik gösteren maddelerdir. Aynı zamanda bu işlem Jawline dolgusu olarak da adlandırılır. Lokal anestezi sağlayan kremler kullanılarak dolgu işlemine geçilir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu yaptırmanın ilk ve en önemli hedefi elbette dudakları şekle sokmak ve dudaklarda etkili bir görünüm yakalamaktır. Dudaklara herhangi bir işlem yapılmadan önce mutlaka 30 dakikalık etki gösteren lokal anestezi uygulanır. Aynı zamanda bu dolgu işlemi tek seferde yapılabileceği gibi 2 ya da 3 seans şeklinde de yapılabilir.

Alt dudak ve üst dudağı dengelemek için, ince yapılı dudakları kalınlaştırmak için, dudakların çevresinde ve üstünde meydana gelen yaşlılık belirtilerini yok etmek için ve daha pek çok amaç doğrultusunda dolgu yapılabilir.

Dudak Dolgusu Yaptıranlar

Dudak ve çevresinde başlayan kırışıklıklardan kurtulmak için, ya da daha farklı durumlar için dolgu yaptıranlar her zaman memnun kalmaya devam ediyorlar. Özellikle de dudak rengini dengelemek, asit oranını dengelemek ve dudakların alt ve üst dengesini kurabilmek için dolgu işlemi yaptırılabilir. Bu işlemler tamamen klinik ortamında, hijyen ve tüm ihtiyaçlar karşılanarak yapılır.

Çeneden burna, dudaktan yanağa yüzünüzde bozulma meydana gelen her alana dolgu yaptırarak düzene sokabilirsiniz. Üstelik bu dolgular tamamen kalıcı olan dolgulardır. Özellikle de dudaklarında dolgunluk isteyen ve dengeyi sağlamak isteyen kadın ve erkekler dudak dolgusu yaptırarak özgüvene kavuşabilirler.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı