Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ak Parti Malatya İl Kongresine katıldı

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları;

– Geçtiğimiz Ocak ayında Malatya ve Elazığ’da yaşanan deprem felaketi sebebiyle bir kez daha geçmiş olsun diyorum. Depremin hemen ardından yaraları sarmak için harekete geçtik. Yapılan tespitlerin ardından Malatya’dan 1.555 tanesi ahırlı köy evi olmak üzere toplam 5.024 konut inşa etmek için çalışmalara başladık.

– Malatya ve Elazığ’da depremin hemen ardından harekete geçtik. Malatya’da 446 konutu bugün teslim ediyoruz.

– Milletimizin değerlerine savaş açanlar darbeler ve ekonomik krizlerle dışardan destek aldı    

– Macron’un kontrolden geçmesi lazım. Bir de Hollanda’da  bir milletvekili müsveddesi var.  O da kalkmış bizimle ilgili yine bir şeyler yapıyor. Bir defa haddini bil, kiminle yol yürüdüğünün hiç hesap ettin mi?

– Hollanda’da bir milletvekili müsveddesi var, haddini bilmesi lazım, sen önce haddini bil. Faşizim bizim kitabımızda yok sizin kitabınızda var

– Dünyayı yaşanmaz hale getiren güçler oyunlarını bozduğumuz için bizi hedef tahtasına koydu

– Türkiye, dünyada en çok sığınmacıya ev sahipliği yapan ülke durumundadır. Benzerimiz yok, bunu biz yapıyoruz. Aynı şekilde milli gelirine göre en çok insani yardım yapan ülkelerin başında biz geliyoruz. Bir numarayız, bundan dolayı herhangi bir pişmanlığımız da yok.

– Biz Suriye halkının davetiyle oradayız. İlla zalim Esed’in davetini beklememize gerek yok. Zalim işine gelenleri davet edebilir, ama biz orada milletin davetiyle varız.

– Azerbaycanlı kardeşlerimizin yanında yer aldığımız için suçlandık. İşte şimdi duyuyorum, bazı Amerikalılar Aliyev kardeşimi arıyor ve  diyor ki; ” biz sizin yanınızda kimin yer aldığını biliyoruz, Erdoğan var, Türkiye var. Türkiye’de yeri gelirse yaptırım uygularız.” Ya sen kiminle dans ettiğinin farkında değilsin ya yaptırımın neyse geç kalmadan uygula.

– F35 için adım attık, paramızı ödedik. Siz F35’lerimizi vermediniz, vermiyorsunuz ve bizi tehdit ettiniz. S400’leri Rusya’ya geri gönderin dediniz.  Biz kabile devleti değil,biz Türkiyeyiz. Sizden yıllar önce daha yeni başbakan olmuştum, onlardan İHA’ları istedikvermediler, oyaladılar.  En sonunda dayanamadı dedi ki;  “şöyle hiç olmazsa 2 ay kullanmak üzere bize iha’ları da verin.” Fakat bu ne yaptı; kötü ev sahibi, bizi ev sahibi yaptı. Şimdi bırakın İHa’ları sihalarımız var.

– Avrupa’da yükselen ırkçılık ve islam düşmanlığını ifşa ettiğimiz için hedef haline getirildik. Daha önce Balkanlar’dan güney Asya kadar dört bir yanında mazlumların yanında yer aldığımızda da benzer saldırılara uğramıştık.  Zenginliğini sömürgeciliğine, güvenliğini katliamlarla dolu tarihine, huzurunu sadece kendi çıkarları için kullandıkları demokrasi ve özgürlük söylemine borçlu olanlar elbette bu onurlu duruştan  memnun kalmadılar.

– Türkiye dünyanın her yerindeki toplumların gönüllerinde, mazlumların hamisi hakkın ve adaletin savunucusu olarak kalmıştır. İnşallah bundan sonra da sorumluluklarımızın gereğini yerine getirmeye devam edeceğiz. Bunun yolu da, kendimiz ve tüm dostlarımız için her alanda gelişmek. Tüm alanlardaki çalışmalarımızı bu anlayışla yürütmemiz  gerekiyor.  Güçleri yetse ellerinden gelse, ülkemizi bir kaşık suda boğmaya niyetli olanların heveslerini kursaklarında bıraktıkça yenisi yeni ahlaksızlıklar ile karşımıza çıkıyorlar.
Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı