Sponsorlu Bağlantılar

Çocuk Doktoru Bebeğinizin İlk Muayenesi Neden Önemlidir?

Çocuk Doktoru Bebeğinizin İlk Muayenesi Neden Önemlidir?

İzmir çocuk doktoru tavsiyesine göre ilk muayene oldukça önemlidir. İlk muayene de bebeklerin her yeri kontrol edilerek uygun tedavi yöntemleri alınır. Bu tedavi yöntemi ilerde olabilecek sıkıntıların önüne geçer.

Bebeğinizin Çocuk Doktoru İzleniminde Neler Olması Gereklidir?

Çocuk izleniminde ilk olarak omurga bel kalça bacak kol sırt gibi vücut bölümleri izlenir. Daha sonra ise iç organları kontrol edilerek son olarak da beyin kontrol edilir. İzmir çocuk doktoru bu konuda oldukça yeteneklidir.

Bebeğinizin İlk Üç Ay Muayenesi Neler Uygulanır?

İzmir çocuk doktoru tavsiyesinde çocukların ilk üç ay muayenesi oldukça önemlidir. İlk üç ay muayenede tüm iç ve dış organlar kontrol edilir. Bundan ziyade de beyin fonksiyonları kontrol edilir.

Kepçe Kulak, Aşı ve Muayene

Bebeklerde kepçe kulak, aşı ve muayene bebek hastalarının işlemi olup her biri farklı bir sorundur. ve her birinin tedavi yöntemi farklıdır.

Bebeklerde Ameliyatsız Kepçe Kulak Tedavisi

Bebeklerimizin kepçe olan kulakları hepimizi rahatsız eder. İlerde çocuğumuzun ve diğer insanların bundan rahatsız olacağını bilir ve buna çareler ararız. Ama çocuğumuzu ameliyat ettirmekte hiç içinize sinmez. Bu yüzden gelişen tıp ile bunlar düşünülerek ameliyatsız acısız ve ağrısız bir şekilde bebeklerde kepçe kulak tedavisi mevcuttur.

Kepçe Kulak Nedir?

Kepçe kulak kıkırdak kısmının tam anlamıyla gelişmemiş olmasından dolayı ortaya çıkar. Genelden kulak ve kafa arasında bulunan açı otuz derece olmalıdır. Ama bunun aksine daha büyük bir açıda olan kulaklar kepçe kulak olarak adlandırılır. Bunun sadece ölçü ile anlaşılmayıp dışarıdan birinin baktığında da rahatça anlaşılabilen bir durumdur.

Yer çekiminin etkisi ile kulak memelerinin aşağı çekilmesi sonucunda bu rakamlar da sürekli değişir. Kepçe kulak sorununda da sadece gelişmemeden değil genetik faktörlerden dolayı da bu sorun ortaya çıkar.

Kepçe Kulak Sebepleri

Hayatımızda baktığımızda herkes farklı bir kulak yapısına sahiptirler. Kiminin ki oldukça güzel ve imrenilir şekilde iken kimininki de oldukça garip olup bazen dalga meselesi bile olabilir. Bu dalga meselesi olan kulak kepçe kulaktır. Bebeklerde kepçe kulak çok rahatsız etmese de zamanla gelişen bebekler yetişkin olduğu zaman bu sorun oldukça fazla bir şekilde belli olur. Kıkırdak yapısından dolayı ya da akkor denilen kısmın geniş olmasından ya da genetik yapıdan dolayı kepçe kulak olunur.

Kepçe Kulak Hangi Sorunlara Yol Açar?

Kepçe kulağın açtığı birçok sorun vardır. Bu sorunlara şöyle bir bakacak olursak kişi bebeklikten itibaren bu baskı ve psikoloji ile büyür. Ne kadar yetişkin olursa olsun bir çevreye girdiği zaman kulaklarından rahatsız olur ve herkesin gözünün kulaklarda olduğunu düşünür. Böyle iken kişi sosyal çevreden uzak durmaya başlar.

Rota Virüs Aşısı Nedir?

Rota virüs bağırsakta enfeksiyon ve ishal ile kendini gösterir. Bu virüsten oldukça çok vaka meydana gelir ve kimisi ayakta atlatırken kimisi ise hastanede yatarak atlatır. Genelde çocuklarda meydana gelen bu durum rota virüs aşısı ile çözüm bulur.

Rota Virüs Enfeksiyonu Belirtileri Nelerdir?

Rota virüs belirtisi yirmi dört saatten uzun süren ishal ile belirti gösterir. Bunun yanında da sık sık kusma ve su hâline gelen kusmuk bunun yanında katran gibi siyah dışkılar ve dışkıda kan ve irinin bulunması ateş ağız kuruluğu gibi belirtileri vardır.

Rota Virüsü Nasıl Teşhis Edilir?

Hastaneye gittiğinizde sizden ilk istedikleri şey kesin sonuçtur. Bunun içinde sizden idrar veya kan testi isterler. Rota virüs için de bu geçerlidir. Teşhis etmek için sizden istedikleri idrar testi veya kan testidir. Böylece virüs tespit edilir. Rota virüs aşısı ile de bu soruna çözüm bulunabilir.

Rota Virüs Nasıl Tedavi Edilir?

Rota virüs aşısı ile bu virüsten kurtulabilirsiniz. Kesin bir şekilde tedavi şekli yoktur. Ama doktor tavsiyelerini dinleyebilirsiniz. Bu virüs kısa zaman da kendiliğinden geçer.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı