Sponsorlu Bağlantılar

Çelik Çatı

Çelik Çatı

Artan kentleşme ile birlikte artık bireyler daha sağlam çatılara ihtiyaç duymaktadırlar. Uzun yıllar boyunca kullanmak, su damlatma sorunu gibi bir takım problemler yaşamak istememektedirler. Bu ihtiyaçlar doğrultusunda ortaya çıkan çelik çatı uygulamaları çok fazla ilgi görmektedir.

Neden Çelik Çatı?

Çelik çatı kullanımının sağladığı birçok artı söz konusu olmaktadır.

  • Sağlamlık ve dayanıklılık özelliği ile uzun seneler rahatlıkla kullanılabilir.
  • Diğer uygulamalara gire daha hesaplıdır.
  • Üretim aşaması çok kısadır ve montaj aşaması da oldukça kolaydır.
  • Nakil edilebilme özelliğine sahiptir.

Bunun gibi birçok avantajı bulunan çelik çatıların birçok uygulama türü ve uygulama alanı bulunmaktadır.

Çelik Konstrüksiyon Çatı Nedir?

Çelik konstrüksiyon yapı tekniklerinden biridir. Son yıllarda inşaat sektöründe çok fazla ilgi görmektedir. Birçok çelik parçasının birbirine monte edilmesiyle oluşan çelik çatılara denir. Bu yapılara aynı zamanda çelik yapılar adı da verilmektedir. Kolayca monte edilebilme özelliğine sahiptir. Esnektir ve dayanıklılık seviyesi çok yüksektir.

Kenet Çatı Nedir?

Eğimli olan çatılarda tercih edilmektedir. Kenet çatı uygulamalarının en belirgin özelliği çok dayanıklı ve sağlam olmasıdır. Delme işlemi olmadan parçaların birbirine kenetlenmesi ile sağlamlık katsayısı daha da arttırılmıştır. Su geçirmeme özelliğine sahiptir. Bu özellikle birlikte ömürlük bir çatı kullanımı ortaya çıkmaktadır. Ayrıca enerjiden tasarruf yapmanıza da olanak sağlayan bu yapılar yazın serin, kışın da sıcak bir ortam oluşturmaktadır.

 

 

 

 

 

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı