Gündem

Büyütelim, besleyelim; hep birlikte sürdürelim

16 Ekim, dünya üzerindeki yetersiz beslenen ve aç insanların acısına dikkat çekmek, farkındalığı yaymak ve açlık felaketine karşı insanları harekete geçirmek amacı ile her yıl Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü’nün ( FAO ) 1945’teki kuruluşunun yıldönümü olarak 150’den fazla ülkede “Dünya Gıda Günü” olarak kutlanıyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın, FAO ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliği içerisinde kutlayacağı Dünya Gıda Günü’nün bu yılki teması, “Büyütelim, Besleyelim; Hep Birlikte Sürdürelim” olarak belirlendi.

Bu yıl 40’ıncısı düzenlenecek olan Dünya Gıda Günü, Covid-19 salgını ve belirlenen temanın oldukça geniş ve kapsamlı olması nedeniyle 16 Ekim 2020 tarihinde dijital bir etkinlik olarak gerçekleştirilecek.

Etkinliğe, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin yanı sıra FAO Orta Asya Alt Bölge Ofisi Koordinatörü ve FAO Türkiye Temsilcisi Viorel Gutu ile Sürdürülebilirlik Akademisi ve Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Kurulu üyesi Prof.Dr. Zümrüt Begüm Ögel de katılacak.

Etkinlikte, COVID-19 salgınının gıda güvenliği ve tarımsal geçim kaynaklarına yönelik oluşturduğu tehditlerle mücadele ve özellikle bu tehditlerden en çok etkilenen kesimlerin yeniden ayakları üzerinde durmalarını sağlamak için küresel iş birliği ve dayanışma çağrısı yapılacak.

Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı