Sponsorlu Bağlantılar

Burun Estetiği Sonrası

Burun Estetiği Sonrası

Burun estetiği günümüzde en çok tercih edilen operasyonlardan biridir. Burun estetiği ameliyatı uzmanlık isteyen bir işlemdir. Bu ameliyat sonrasında kişilerin dikkatli davranmaları gerekir. Çünkü burun ameliyatı sırasında ya da sonrasında bazı komplikasyonlar yaşanabilir. Ameliyat sonrasında görülen şişme ve morarmalar zamanla geçecektir. Ayrıca genizden gelen kanda zaman içerisinde düzelecektir. Ameliyat sonrasındaki 15 günlük süre zarfında buruna su çekmek ve sümkürmemek gerekir. Dokularında hızlı iyileşebilmesi için bu alanlar el sürmemek gerekir. Kişilerin iyi bir şekilde dinlenip kaliteli bir uyku çekmeleri halinde 1 hafta gibi bir zaman içerisinde iş hayatlarına dönmeleri mümkündür. Burun estetiği ameliyatı ile istenilen burun yapısına kavuşabilmek için 6 gibi bir süre beklemek gerekir.

Burun Estetiği Nedir?

Burun estetiği günümüzde ilgi gören bir operasyondur. Hem sağlıklı bir buruna sahip olmak hem de güzel bir görünüme sahip olabilmek için kişiler burun estetiği operasyonlarına yönelirler. Çünkü burun yapısında görülen bozukluklar nefes alma gibi sorunlar yaratabilir. Aynı şekilde görülen şekil bozuklukları da insanları rahatsız edebilir. Bu sebeple burun estetiği ameliyatı insanlara daha cazip gelmekte ya bu ameliyat ile kendilerini daha iyi hissedebilmekteler. Burun estetiği ile kişilerin yüz bölgeleri daha dengeli bir uyumlu bir görünüme sahip olur.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiği ameliyatı uzman cerrahlar gözetiminde yapılır. Burun estetiği ameliyatını başlamadan önce uzman kişiler öncelikle kişilerin burun yapılarını ve buradaki dokular inceleyerek ameliyata uygun bir yapıda olup olmadığını kontrol ederler. Uygun görülen kişiler genel anestezi verilerek uyutulur. Burun estetiği ameliyatları genellikle 2 saat gibi bir sürede gerçekleşir. Kişilerin isteklerine ve burunları ile ilgili yaşadıkları sorunlara bağlı olarak kapalı rinoplasti ya da açık rinoplasti ameliyatı yapılır. Açık rinoplasti hastaların işini zorlaştırırken cerrahların işini kolaylaştırdığı için cerrahlar tarafından tercih edilir. Çünkü bu ameliyat sırasında burun aralarından görülen kesiler atılır. Dikişlerin iyileşmesi zaman alabilir. Kapalı rinoplasti de ise görünmeyen dikişler atıldığı için gözle görülür iyileşmeler daha hızlı gerçekleşir. Burun estetiği ameliyatı bu şekilde yapılmaya çalışılır.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği fiyatları her yıl güncellenerek gelen kişilere detaylı bir şekilde anlatılır. Burun estetiği ameliyatında esas belirleyici olan yapılacak olan operasyonun türüdür. Bu operasyonu ise kişiler tercih ettikleri gibi yaşadıkları sorunlar da etkili olmaktadır. Burunda görülen şekil bozuklukları ve nefes alma gibi sorunlar karşısında burun estetiği ameliyatı ile daha sağlıklı ve hoş bir görünüme sahip olmak mümkündür. Burun estetiği ameliyatı olmak isteyenlerin öncelikle burun estetiği ile ilgili fiyatlar konusunda araştırma yapması gerekir.

Burun Estetiği Sonrası

Burun estetiği ameliyatı sonrasında kişilerin iyi bir bakımla bir hafta gibi bir süreçte iyileşmeleri mümkündür. Ameliyat sonrası kişiler belli bir süre hastanede kontrol altında tutulurlar. Çünkü ameliyat sonrasında kimi zaman bazı komplikasyonlar görülebilir. Ameliyat sonrasında kişilerin yaşadıkları ağrılar karşısında ağrı kesici kullanılabilir. Hastanın belli bir süre sıvı yiyecekler ile beslenmesi daha sonra katı yiyeceklere geçmesi gerekir. Ameliyat sonrası buruna belli bir süre su dokundurmamak gerekir. Burun estetiği sonrasında kişilerin bazı hareketlerden kaçınması gerekir.

Ameliyatsız Burun Estetiği

Burun estetiği kişilerin isteğine bağlı olarak ameliyatsız bir şekilde de gerçekleştirilebilir. Ameliyatsız yapılan burun estetiği daha çok düşük, basık ve geniş burun özelliğine sahip kişiler tarafından tercih edilir. Bu ameliyatsız burun estetiği son derece güvenli ve sağlıklı bir işlemdir ve herkes tarafından sorunsuz bir şekilde alınabilir.

https://www.erkinonsal.com/burun-estetigi/ ß detaylı bilgi için sayfamızı ziyaret edin.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı