Sponsorlu Bağlantılar

Burun Estetiği Nedir?

Burun Estetiği Nedir?

Estetik cerrahlar son dönemlerde yaşanan gelişmeler sayesinde Ankara burun estetiği ameliyatını çok daha başarılı gerçekleştirebiliyorlar. Gelişmeler aynı zamanda hastaların estetik esnasında ve sonrasında yaşadığı ağrıyı da hafifletmeyi başarıyor.

Eğer burun estetiği sırasında ağrı ya da acı hissedeceğinizden korkuyorsanız genel anestezi uygulandığını bilmenizde fayda vardır. Bu sayede ameliyat sırasında ağrı hissetmezsiniz.

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

Genelde Ankara burun estetiği 18 yaşından küçük kişilere yapılmaz. Çünkü burada önemli olan kemik gelişiminin tamamlanmasıdır. Bazı istisnai durumlarda sağlık problemlerinin önüne geçilebilmesi için küçüklere de yapıldığı olur.

Estetik cerrahlarla görüşerek hastaların hangi şartları sağlaması gerektiğini daha detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Burnunun şeklinden memnun olmayanlar da estetikten faydalanabilir.

Burun Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Kapalı ve açık rinoplasti Ankara burun estetiği esnasında uygulanan yöntemlerdir. Hastanın durumu sadece burun deliklerinin içinden müdahaleye müsaitse kapalı burun estetiği uygulanır.

Daha ciddi sorunları olan bir hastaya açık rinoplasti uygulanması gerekir. Hastaya uygun estetik yönteminin başarı ve süre açısından büyük etkileri olduğu söylenebilir.

Meme Büyütme Nedir?

Cerrahlar bazı bilgilere göre Ankara meme büyütme ameliyatını meme protezleri yöntemiyle gerçekleştirir. Örneğin protezlerin hangi yoldan yerleştirileceği oldukça önemlidir. Bu durumda meme ya da altından, göbek deliğinden ve koltuk altından olmak üzere uygun olan bölge aracılığıyla protezler yerleştirilir.

Protezlerin yerleştirileceği derinlik de cerrahların göz önünde bulundurduğu bir durumdur. Derinlik söz konusu olduğunda protezler Ankara meme büyütme operasyonunda memenin bez ya da kas dokusunun altına yerleştirilir.

Meme Büyütme Nedir?

Meme protezlerinin şekli ve yüzeyinin yapısı da ameliyatta önemli olan bir diğer husustur. Eğer memelerinizin boyutundan ve şeklinden memnun değilseniz meme büyütme estetiği yaptırabilirsiniz.

Meme Büyütme Nasıl Yapılır?

Cerrahlar Ankara meme büyütme ameliyatı yapmadan önce birtakım kontroller yapar. Böylece hangi yöntemin uygulanacağı, meme protezi yerleştirilecekse az önce bahsedilen detayların nasıl gelişeceği hakkında plan oluştururlar.

Ameliyat genel anesteziyle gerçekleştirildiği için operasyon esnasında ağrı ya da acı hissetmezsiniz. İyileşme süreciniz de tavsiyelere uyduğunuz müddetçe rahat geçer.

Meme Büyütme Fiyatları

Araştırma yaptığınız zaman meme büyütme ameliyatıyla ilgilenen çok sayıda estetik cerrahı bulabilirsiniz. Fakat her cerrahın aynı başarıyı elde etmesi söz konusu değildir.

Fiyat incelemesi yaparak cerrah seçimi yapmayı düşünüyorsanız diğer kriterleri de araştırmanız faydalı olacaktır. Mesela anlaşacağınız cerrah meme büyütme operasyonunda başarılı olmalıdır.

Meme Küçültme Nasıl Olur?

Bazı kadınlar sağlık sorunu sebebiyle Ankara meme küçültme estetiği yaparken kimisi de yalnızca görüntüsünden memnun olmadığı için yaptırabilir. Memenizin büyüklüğüne bağlı olarak 2,5-4 saat süren bir operasyondur. Hastanın durumuna göre farklı yöntemlerle ciltteki ve memedeki fazla yağ dokuları alınır. Ameliyattan bir hafta sonra normal yaşantınıza dönmenizde sakınca yoktur.

Meme Küçültme Yöntemleri Nelerdir?

Estetik cerrahlar Ankara meme küçültme ameliyatında ters T ve lolipop kesi yöntemlerini kullanır. Her iki yöntemde de kesi atılır ve hastanın durumu uygun olduğu müddetçe başarılı sonuç alınır.

Operasyondan sonra yaklaşık 3-4 ay geçtiğinde kesiler kaybolur. Meme küçültme operasyonunun başarılı olmasında hastaya uygun yöntem belirlenmesinin etkisi vardır.

Meme Küçültme Fiyatları

Meme küçültme, aynı zamanda redüksiyon mamoplasti olarak da bilinir. Her kadının estetik sebeplerden dolayı meme küçültme ameliyatı yaptırması gerekmez.

Göğüslerinizin büyük olması sağlığınızı olumsuz etkiliyorsa yine estetik cerrahlarla görüşerek hizmetten fayda sağlayabilirsiniz. Aklınızda Ankara meme küçültme ameliyatı yaptırmak varsa fiyat incelemesi cerrah seçiminde yardımcı olabilir.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı