Sponsorlu Bağlantılar

Bulanık Görme Nedir?

Bulanık Görme Nedir?

Bulanık görme kişinin cisimleri ve her şeyi keskin bir şekilde göreme problemidir. Buda kişiyi son derece olumsuz etkiler. Sosyal hayatında büyük sorun olan bulanık görme kişiyi pisikolojik olarak da çöküntüye sokar. Çünkü yapacağı yürüyeceği bakacağı ve göreceği her şey onun için büyük sorun olmaktadır.

Bulanık Görme Hangi Durumlarda Yapılır?

Kişilerde görülen bulanık görme sorunu kişiyi son derece olumsuz etkileyen faktördür. Bu sorun kimi zaman hamilelik döneminde çift görme olarak yaygın olup kimi zaman ise göz damlaları ve ilaç tedavisinden sonra bulanık görme yaygındır. Bununla birlikte uzun süreli kontak lens kullanımı da kişiyi son derece olumsuz etkiler.

Bulanık Görme Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Kişide basit ve kısa süreli bir göz bulanıklığı yok ise kişi hemen doktora tedavi olması gerekmektedir. Her durumda da erken teşhis önemli olup bulanık görme riskinde de kişide erken teşhis önemlidir. Eğer kişilerde belirli rahatsızlıklar yok ise kişiye belirli basit tedaviler uygulanarak bu sorun giderilir. Göz dinlemek veya damla ilaç kullanmak kişiyi bulanık görmesini tedavi eder.

Katarak Ameliyatı Nedir?

Katarak ameliyatına ihtiyaç duyan kişiler genellikle görme duyusu azalmış olan kişilerdir. Bunun sebebi ise göz bebeğinin arkasında bulunan mercek kısmının saydamlığını kaybederek görüntünü kalitesizliğine neden olmasıdır.

Başka bir deyiş ile kişinin gözlerinin bir buğu arkasından bakıyor olmasıdır. Bununla birlikte katarak ameliyatı olmaya karar veren kişi önceden katarakt ameliyatı fiyatları için detaylı ve kapsamlı bir araştırma yapması gerekmektedir.

Bunun nedeni hem uygun fiyat hem de kaliteli ve tecrübeli doktor adayı bulmak gerekmektedir. Aksi takdirde kişinin sağlığı olumsuz etkilenir ve ameliyattan istenilen beklenti alınamaz. Katarak ameliyatı fiyatları etkileyen bir diğer faktör ise kişinin tercih etmiş olduğu kliniktir.

Katarak Ameliyatı Nasıl Tedavi Edilir?

Katarak tedavisinin ilaç ile tedavisi mümkün olmayıp bununla birlikte kişinin gözünde opaklanmış olan lens alınır. Eskiden ise kişinin gözüne yeni bir lens konmaz ve kişilere yüksek dereceli gözlük kullanmak zorunda kalırdı. Şimdi ise günümüzde alınan lens yerine yeni bir lens takılır ve az dereceli gözlük kullanımı olur.

Katarak ameliyatı tedavisinde kişinin gözünde bulunan katarak titreşim sayesinde iğne ile öğütülmesi sağlanır ve kişinin gözünden çıkarılır. Bu tedavi işleminde lokal anestezi veya genel anestezi kullanılmaktadır.

Katarak ameliyatı olacak kişinin gözüne dört ve beş damla ile damla damlatılır bununla beraber kişi sırt üstü on veya on beş dakika gibi bir süre sırt üstü yatar ve daha sonra kişinin gözüne kesi açılır. Gözün iç dokularını korumak için kişiye bir jel sürülür. Daha sonra kişinin katarak ameliyatı gerçekleştirilir. Seans sayısı ve tedavinin sürecine göre de katarak ameliyatı fiyatları belirlenir.

Akıllı Lens Kimlere Uygulanır?

Akıllı lensler kırk beş yaştan sonra yakını görememe problemi olan kişilere uygulanan bir işlemdir. Akıllı lens kullanımı kişinin gözlük kullanımıma son verir ve kişinin yakın gözlüğüne ihtiyaç duymasını ortadan kaldırır. Akıllı lens fiyatları da makul olup doktor seçimi ve tedaviye göre de değişiklik gösterir.

Akıllı Lens Fiyatları

Kişilere uygulanan akıllı lens fiyatları konusunu kişi bu tedaviyi yapmadan önce detaylı bir şekilde araştırıp fikir sahibi olup o doğrultuda hareket edilmelidir. Bununla beraber öncelikle kişiler akıllı lens tedavisini yapacak olan deneyimli ve tecrübeli doktor adayı bulmalıdır. Bununla beraber bulduğu doktor arasından en kaliteli hizmeti veren ve uygun akıllı lens fiyatları garantisi sunan tercih edilmelidir. Bununla birlikte fiyat konusun etkileyen bir diğer faktör ise klinik seçimi ve kişiye uygulanacak tedavinin yöntemidir.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı