Sponsorlu Bağlantılar

Boşanmada Erkek Hakları Nelerdir?

Boşanmada Erkek Hakları Nelerdir?

Birçok dava türünde olduğu gibi boşanma davalarında da Avukat seçimi oldukça önemlidir. Boşanma sebebine göre her iki tarafında haklılığın veya tarafların menfaatlerinin korunabilmesi avukatın tecrübesine ve bilgisine bağlıdır. Bu nedenle boşanma davalarının gerekçesi ne olursa olsun İyi bir avukat ile boşanma davalarının yürütülmesi gerekmektedir. İyi bir avukat sayesinde boşanmada erkek hakları onuna kadar kullanılabilir ve bu sayede erkek tarafı ya da kadın tarafı mağdur edilmez.

Boşanmalarda her iki tarafında bazı hakları bulunmaktadır. Kadının birçok hakkı olduğu gibi erkeğin de iştirak nafakası veya yoksulluk nafakası gibi çeşitli hakları bulunmaktadır. Yasa koyucu tarafından belirlenen kurallar da erkek kadın ayırt etmeksizin şartların tanımlaması yapılmıştır. Gerekli koşulları sağlayan tarafın erkek ya da kadın olması fark etmeksizin diğer taraftan haklarını talep edebilmesi söz konusudur.

Avukat Tülin Babaoğlan Anlatıyor

Boşanma davalarında ki en ince ayrıntıların bilinmesi ve bu ayrıntılarla tarafların mağdur edilmeden boşanma işlemlerinin gerçekleşmesi için iyi bir avukat günümüzde adeta zorunluluktur. Kadın haklarının sonuna kadar yanında olduğunu ancak bu hakların erkeklerin mağduriyetine sebebiyet vermeden kullanılması gerektiğini belirten avukat tülin babaoğlan boşanmada erkek hakları konusunda da ciddi çabalar sarf edilmesi gerektiğini belirtmektedir. Avukat Tülin Babaoğlan aynı zamanda erkeklerin nafaka alma haklarının olmadığı düşüncesinin toplumda yanlış bir düşünce olduğunu aktarmaktadır. Ancak burada Kriter yoksulluğunun veya gerekli şartların olup olmadığının net bir şekilde aktarılabilmesidir.

Boşanmada Evden Kim Gider?

Boşanma davalarında avukatın tecrübesinin çok önemli mahiyette olduğunu söyleyen Avukat Tülin Babaoğlan tarafların boşanma süreci sonrasında evli bir kişinin kalmasına karar verme hakkına sahip olduklarını dile getirmektedir. Anlaşmaya varılması halinde boşanma sürecinde de evde kalan kişinin belirlenmesi ve mahkemeye bildirilmesi halinde de belirtilen kişi tapulu evde kalabilir. Boşanmada erkek hakkı konusunda en büyük sorunlardan birisi müşterek hanede kimi kalacağıdır. Bu hususta anlaşmanın sağlanamaması gibi bir durumda da hakim belirleyici makam olarak evde kalacak kişiyi belirler. Ancak konutta kalacak kişiler konut ve kiralık evlerde daha farklı prosedürlerle belirlenmektedir. Boşanma sürecinde hiçbir problemle karşılaşmamak ve hakkınızı sonuna kadar kullanabilmek için alanında uzman bir hukuk danışmanında destek almanız gerekmektedir.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı