Sponsorlu Bağlantılar

Boşanma Avukatı

Boşanma Avukatı

İnsanlar evliliklerini yaparken sonun düşünmeden hareket edebilirler. Anlaşılamayan evliliklerin sonunda da boşanmalar yaşanabilir. Bu durumlarda boşanmada mal paylaşımı konusu sık sık gündeme getirilir. Mal paylaşımı hukuki kurallara göre iki tarafa da eşit olarak yapılmalıdır. Evlilik içerisinde edinilmiş olan mallar 01.01.2002 yılından beridir bu şekilde paylaştırılır.

Mal Paylaşımında Davayı Kim Açar?

Karşılıklı olarak karar verilen boşanma davalarında, boşanma avukatı sorusunun önemi kalmaz. Ortada bir karar varsa davayı kimin açtığına bakılmaz. Eninde sonunda da boşanma gerçekleşir.

Tabi taraflardan herhangi bir aksini etmediği sürece bu durum böyledir. Mal paylaşımının hızlı çözümlenmesi için, doğru müracaatlarda bulunmak gerekir. Ceza avukatı ya da icra avukatları bu durumla ilgilenmez. Bunun için boşanma avukatları doğru muhataplardır.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu