Sponsorlu Bağlantılar

Boşanma Avukatı

Boşanma Avukatı

Yasal düzenlemelerde avukatlıkta branş ayrımı yoktur. Branş ayrımı olmamasına rağmen avukatların uzmanlık alanı oluşur. Bilişim suçlarıyla bilişim avukatı ilgilenir.

Kişisel suçlara ağır ceza avukatı bakar. Ağır ceza avukatları direk kişinin özgürlüğü için savunma yaparken bilişim avukatı internetten video kaldırma gibi davalara bakar.

Boşanma Davaları

Boşanma davalarına boşanma avukatı bakar. Birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de boşanma davaları giderek artmaktadır. Anlaşmalı ya da çekişmeli olarak davanın seyri değişmektedir. Anlaşmalı davalar hem çok kısa hem de kolay şekilde görülmektedir.

Çekişmeli boşanma davası ise hem çok uzun sürmekte hem de iki taraf için çok yıpratıcı olabilmektedir. Özellikle evlilikte çocuk var ise bu süreç daha yıpratıcı olabilir. Hızlı kararlar vermeden önce avukatlardan destek alınmalı ya da internet üzerinden avukata sor bölümlerinden destek alınması davanın açılma şekli ve seyri için avantaj sağlayacaktır.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı