Sponsorlu Bağlantılar

Bişektomi Ameliyatı Nedir?

Bişektomi Ameliyatı Nedir?

Bisektomi ameliyatı 30 ila 40 dakika süren kısa süreli bir ameliyattır. Hastaya lokal anestezi verilerek işlem uygulanır. Yanak içine atılan kesi ile yağ dokular boşaltılır. Her iki yanağa da uygulanan bu işlem ile simetrik bir görünüm yakalanır. Bişektomi ameliyatında en önemli unsur ağız içinin temiz olmasıdır. Aksi takdirde ciddi enfeksiyon problemleri ile karşılaşmak mümkündür. 18 yaşını geçmiş olan herkes bişektomi ameliyatı yaptırabilir. 45 yaşın üzerindeki kişilere ise bu uygulamanın yapılması mümkün değildir. Ayrıca kilosu normal olan kişilerin yaptırabildiği bu ameliyatı obezite problemi olan kişiler maalesef yaptırmamaktadır.

Bişektomi Nasıl Uygulanır?

Bişektomi ameliyatının uygulanabilmesi için alanında uzman hekimlerden destek almak gerekmektedir. Her ne kadar bişektomi işlemi kolay bir işlem gibi gözükse de iyileşme süreci de dahil olmak üzere oldukça hassas davranılması gereken bir işlemdir. Bişektomi ameliyatı sırasında doktorlar yanak içerisindeki yağ dokusu olan bölgeye işlem gerçekleştirir ve daha sonra dikiş atarak bu yaraların kapanmasını sağlamaktadırlar. Doktorunuzun önerileri doğrultusunda ameliyat sonrası ağız içi bakımını gerçekleştirmeniz gerekir. Bişektomi ameliyatından sonra bir süre sıvı gıdalar ile beslenmek gerekebilir.

Bişektomi Kimlere Uygulanır?

Bisektomi son dönemlerde oldukça revaçta olan bir estetik operasyon türüdür. Geniş yüz hatlarına sahip olan kişiler daha ince ve dar bir yüze sahip olabilmek için bişektomi operasyonu tercih edebiliyorlar. Yüz hatlarının daha belirgin olması elmacık kemiklerin daha keskin olması yüze farklı bir görünüm katmaktadır. Bu sebep ile bişektomi işlemi yaptırma talebi olan pek çok kişi bulunuyor. Bişektomi uygulamasının yapılması oldukça kolay olmakla beraber eğer dikkat edilmez ise ciddi bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir. Bişektomi ameliyatının uygulanabilmesi için belirli bazı şartların olması gerekmektedir.

Bişektomi Fiyatları

Bişektomi fiyatları uygulama merkezlerine göre farklılık gösteren bir işlemdir. Ayrıca bu işlemi gerçekleştiren farklı cerrahlar bulunmaktadır. Cerrahların kendi belirlemiş oldukları farklı yöntemler de fiyata etki eden önemli bir unsurdur. Eğer bişektomi ameliyatını yaptırabilecek özelliklere sahip iseniz fiyat araştırmasının ardından harekete geçerek karakteristik bir yüze sahip olmanız mümkündür.

Meme Büyütme Nedir?

Meme büyütme pek çok hanımın oldukça önem verdiği bir konudur. Memeler hanımların çok değer verdikleri ve görünümlerinin önemli simgelerinden bir tanesidir. Hamilelik, doğum, yaşlılık gibi pek çok farklı neden memelerin deforme olmasına sebep olmaktadır. Deforme olmuş memeleri eski görünümüne kavuşturmak için ise farklı estetik operasyonlar önerilmektedir.

En sık kullanılan operasyonlar arasında silikon protezler bulunmaktadır. Silikon protez sayesinde memenin şekil alması ve büyütülmesi sağlanabilmektedir. Tabii meme büyütme işleminde sadece silikon protezler değil başka yöntemler de kullanılıyor. Burada karar verilirken hastanın vücut yapısı, talebi ve tüm diğer konular göz önünde bulundurulmalıdır.

Meme Büyütme Nasıl Yapılır?

Meme büyütme operasyonu için hasta ile doktor ön görüşme yaparak hastanın talepleri değerlendirilir. İsteğe göre damla görünüm veya yuvarlak görünümlü meme protezleri ayarlanır. Meme protezlerinin pütürcüklü yapısı veya düz yapısı gibi seçim şansları bulunmaktadır. Bu seçimler gerçekleştirildikten sonra deri altında belirlenen çizgiden itibaren meme protezi yerleştirilir. Protez meme istemeyenler için dolgu malzemesi enjekte edilerek meme büyütme operasyonu yapılabildiği gibi yağ enjekte edilerek de Meme büyütme operasyonu yapılabilir.

Güzelliğin ön planda tutulduğu estetik operasyonların sağlık açısından bazı nedenlerle de gerekli işlemlerin yapıldığını görmek mümkündür. Doğuştan gelen memelerdeki şekil bozukluğu, asimetrik meme gibi durumlarda da estetik operasyon ile meme büyütme veya meme düzeltme işlemlerine başvuru olduğunu görüyoruz.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı