Ekonomi

Birlik Mensucat’tan Borsa İstanbul’a başvuru

Birlik Mensucat Ticaret ve Sanayi İşletmesi A.Ş, tahsisli sermaye artırımı kapsamında Borsa İstanbul A.Ş’ye toptan alış satış işlemi için başvuru yaptı.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada, şu bilgiler paylaşıldı:

”Şirketimizin 50.000.000 TL kayıtlı sermaye tavanı içinde 16.437.222 TL olan çıkarılmış sermayesinin, mevcut ortakların yeni pay alma hakları tamamen kısıtlanmak suretiyle Borsa İstanbul A.Ş’nin toptan alış satış işlemlerine ilişkin prosedürü çerçevesinde belirlenecek (baz fiyattan ve nominal değerden aşağı olmamak üzere) pay satış fiyatı esas alınmak suretiyle 11.400.000 TL satış bedeli karşılığı nominal tutarda artırılması nedeniyle ihraç edilecek ve tahsisli olarak şirket ortağı Yaşar Küçükalık’a satılacak paylara ilişkin olarak Sermaye Piyasası Kurulu’na yapılmış olan başvurumuzun olumlu karşılandığı 06.01.2022 tarihli SPK haftalık bülteninde duyurulmuştur. Bu kapsamda, ilgili prosedür çerçevesinde satış işlemi ihraç fiyatının belirlenmesi ve belirlenecek fiyata göre SPK’dan alınacak onaylı ihraç belgesinin talep edilebilmesini teminen İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş aracılığıyla 10.01.2022 tarihinde Borsa İstanbul A.Ş’ye başvuru yapılmıştır.”
 

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu