Sponsorlu Bağlantılar

Ankara Mali Müşavir

Ankara Mali Müşavir

Öncelikle Ankara muhasebeci hizmetini bir tanımlayalım. Muhasebeci ne anlama gelir sorusuyla başlarsak, muhasebeci işletmelerin büyük ya da küçük fark etmeksizin mali kayıtlarını tutan, gelir ve giderlerin kontrolünü sağlayan bir saymandır.
Her işletmenin bir muhasebeciye sahip olması gerektiğinden, muhasebecilerin çalması gereken birçok kapı vardır. Ayrıca muhasebe mesleğinin standartlarının yükseltilmesi için belirli kriterler getirilmiş ve bu kapsamda “serbest muhasebeci”lik mesleği kaldırılmıştır. Muhasebeci olabilmek için artık en az 2 yıllık bir üniversite mezunu olmak gerekiyor.

Birkaç yıl öncesine kadar meslek lisesi mezunlarının sınava girmeden önlisans eğitimi alabilecekleri bir bölümdü, şimdi ise önlisans için gerekli puanı almaları gerekiyor. Yani muhasebe alanında önlisans derecesi almak isteyenlerin artık üniversite sınavına girip minimum puan almaları gerekiyor. Hata payının işleri alt üst edebileceği mesleklerden biri olan muhasebeci, işini özenle ve özenle yapmalı ve alanıyla ilgili tüm bilgilere sahip olmalıdır. Ankara mali müşavir olmak için ise öncelikle muhasebeci olmak gerekmektedir.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı