Sponsorlu Bağlantılar

Analog Fotoğrafçılık

Analog Fotoğrafçılık

Fotoğraf çekmek bazıları için çok zevkli bir hobidir. Fotoğrafçılık hobinin yanı sıra çok zevkli bir iş olabilir. Eğer siz de kaliteli fotoğraflar çekmek istiyorsanız anıl uzun rehberliğinde bu işi en güzel şekilde öğrenebilirsiniz.

Analog Fotoğraf

Analog fotoğraf, filmli yani pozlu fotoğraf makineleri kullanılarak çekilen fotoğraflardır. Analog fotoğraflar, fotoğraf sanatı alanında oldukça popülerdir.

Fotoğrafçılık Terimleri Nelerdir?

Ana terimler arasında, ISO/ASA, diyafram ve enstantane bulunmaktadır. ASA fotoğraf makinesinin ışık duyarlılığını ayarlamaktadır. ASA düştükçe duyarlılık azalır, arttıkça artar. ISO değeri, alınan filme göre ayarlanmalıdır. Diyafram, ışığın yoğunluğunu ve derinliğini ayarlar. Böylece karanlık ortamlarda aydınlık fotoğraflar çekebilirsiniz. Enstantane ise, pozlama süresi olarak tanımlanabilir. Enstantane doğru ayarlanmazsa, görüntüler bulanık çıkar.

Fotoğrafçılık Eğitimi

Fotoğrafçılık eğitimi için her şeyden önce sabırlı olmak gerekir. Gerçekten istemek çok önemlidir. Eğitici videolar izlemek ve basit adımlarla başlangıç yapmak gerekmektedir. Siz de fotoğrafçılık öğrenmek istiyorsanız, bu siteyi kendinize bir rehber olarak kullanabilirsiniz. Fotoğrafçılık ve fotoğraf makineleriyle ilgili yazılar okuyabilirsiniz.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı