Sponsorlu Bağlantılar

Akıllı Lens Nedir ve Neden Olur?

Akıllı Lens Nedir ve Neden Olur?

Akıllı lens, genellikle katarakt ameliyatlarında kullanılan özel bir tekniktir. Uzağı veya yakını görmekte zorlanan kişiler için tercih edilir. Katarakt ameliyatlarında takılan akıllı lens, kişilerin görme sorunlarını gidererek daha kaliteli bir yaşam sunar. Kısa süre içerisinde gerçekleştirilen akıllı ders tedavi yöntemi, genellikle 40 yaş ve üstü için tercih edilen bir yöntemdir. Ancak genç yaşlarda da göz merceğinde sorun yaşayan kişilere de uygulanabilir. Akıllı lens fiyatları ve tedavi hakkında detaylı bilgi için işlemin gerçekleştirileceği kurum ile irtibata geçilmesi gerekir.

Akıllı Lens Kimlere Uygulanır?

Akıllı lens fiyatları ile ilgili detaylı bilgi için ayrıntılı göz muayenesi yaptırılması gerekir. Lens, son yıllarda çok fazla tercih edilen uzman kişiler tarafından yapıldığında başarılı sonuçlar elde edilen bir tedavi yöntemidir. Gözün yapısında bulunan göz merceğini işlevini kaybetmesi, gözde bazı görme bozukluklarına sebebiyet verebilir. Bu gibi durumlarda akıllı lens tedavisi uygulanır. Akıllı lens tedavisi, herkese uygulanabilir bir yöntemdir.

Akıllı Lens Fiyatları

Akıllı lens fiyatları ile ilgili araştırma yapılırken işlemin gerçekleştirileceği kurumun kalitesi ve güvenilirliğine dikkat edilmelidir. Akıllı lens fiyatları, işlemin gerçekleştirileceği kuruma ve kurumun bulunduğu şehre göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle akıllı lens fiyatları ile ilgili detaylı bilgi için kurum ile bir ön görüşme yapılması gerekir.

Bulanık görme Hangi Durumlarda Yapılır?

Bulanık görme birçok kişinin karşılaştığı beyazımsı ve bulutlu görüntüdür. Kişilerin yaşam kalitesini düşüren bulanık görme, doğuştan olabildiği gibi sonradan da ortaya çıkmış olabilir. Doğuştan var olan bulanık görme probleminin hemen tedavi edilmesi gerekir. Bulanık görme; katarakt, miyop, astigmat gibi hastalıklar sonrasında meydana gelebileceği gibi kişilerde bulunan herhangi bir kronik rahatsızlıkta sebebiyet verebilir. Bu hastalık; kişilerin yaşam kalitesini düşürür, göz ağrısı ve baş ağrısı gibi rahatsızlıklara da sebebiyet verebilir. Gözde meydana gelen bulanıklık hissi, bazı kişilerde çok uzun sürebilir. Bu gibi durumlarda hemen tedaviye başvurulması gerekir.

Bulanık görme Tedavi Yöntemleri nelerdir?

Gözde oluşan bulanıklık hissinin tedavi edilebilmesi için öncelikle bu durumun nedeni teşhis edilmelidir. Bu tür problemler yaşayan kişilerin, öncelikle uzman bir göz doktoru ile iletişime geçerek detaylı göz muayenesi olmaları gerekir. Bulanık görme; katarakt, miyop, astigmat gibi göz hastalıklarından kaynaklı ise öncelikle bu durum tedavi edilmelidir. Bulanık görme tedavisi için ilaç, gözlük, lazer veya cerrahi müdahaleler gerçekleştirilebilir. Kişilerin ihtiyaçlarına yönelik yapılacak olan tedavi yöntemlerinin birkaç tanesi aynı anda uygulanabilir.

Katarakt Ameliyatı Nedir?

Katarakt ameliyatı, yaklaşık 15-20 dakika gibi kısa bir süre içerisinde yapılan oldukça konforlu ve kolay cerrahi işlemlerdir. Katarakt, gözün saydamlığını kaybederek görme duyusunun azalmasına neden olan bir hastalıktır. Genellikle katarakt rahatsızlıklarında, kesin çözüm için ameliyat tercih edilir. Katarakt tedavi edilmediği durumlarda, bulanık görme durumu iyice artış gösterir. Katarakt problemi bulunan hastaların, hemen uzman bir doktor ile iletişime geçerek tedavi olması gerekir.

Katarakt Ameliyatı Nasıl Tedavi Edilir?

Katarakt ameliyatı ile gözün bulanık görmesine sebebiyet veren göz merceği çıkarılarak, yerine yapay mercek yerleştirilir. Kişilerin yaş durumuna göre lokal anestezi veya genel anestezi uygulanır. Bazı hastalara, göz bölgesinde uyuşturucu damla ile de işlem gerçekleştirilir. Göz bölgesinde yapılan küçük bir kesi ile göz merceği dışarı çıkarılır. Yerleştirilen yapay göz merceği, kişilerin daha iyi görmesini sağlar. Katarakt ameliyatı, kolay ve pratik bir işlem olmasına rağmen çok düşük de olsa risk bulunur. Katarakt ameliyatının, uzman doktorlar tarafından kaliteli malzeme kullanılarak yapılması gerekir. Katarakt ameliyatı fiyatları hakkında detaylı bilgi için işlemin gerçekleştireceği kurum ile bir ön görüşme yapılması gerekir.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı