Ekonomi

ABD enflasyon verisi takip edilecek

*Dün açıklanan ABD temmuz ayı üretici fiyat endeksi (ÜFE) önceki aya göre yüzde 0.6 arttı. Enerji fiyatlarındaki yükselişten destek alan ÜFE aylık bazda Ekim 2018’den beri en hızlı yükselişini kaydetti. ÜFE yıllık bazda ise -0,7% gerileme beklentisini aksine -0,4 gerileme gösterdi.
*ÜFE verilerinde görülen toparlanma görülürken bugün gözler açıklanacak olan Tüketici Fiyat endeksi (TÜFE) verilerinde olacak. TÜFE’nin temmuz ayında %0,3 artış göstermesi beklenirken, yıllık bazda %0,8 artış beklentisi hakim.

Yeni Zelanda Merkez Bankası Faiz Oranını Değiştirmedi…
*Yeni Zelanda Merkez Bankası bugün gerçekleştirdiği para politikası kurulu toplantısında faiz oranını %0,25 oranında değiştirmedi. Geniş ölçekli varlık alım programının miktarını da 100 milyar Yeni Zelanda dolarına (65.39 milyar USD) yükseltti. Banka yaptığı açıklamada, negatif faizler gibi ek parasal  araçları kapsayan ek paketin hazırlanabileceğini belirtti.

Kaynak İkon Menkul
Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı