Gündem

2. Çin-Afrika Ekonomi ve Ticaret Fuarı’nda 22,9 milyar dolarlık proje imzalandı

Çin – Afrika Ekonomi ve Ticaret Fuarı’nın ikincisi sırasında toplam 22,9 milyar dolar tutarında 135 adet proje sözleşmesi imzalandı. Merkez Çin eyaleti Hunan’da düzenlenen fuar 29 Eylül Çarşamba günü sona erdi. 

“Yeni Bir Başlangıç: Yeni fırsatlar ve yeni uygulamalar” teması ekseninde düzenlenip dört gün süren etkinlik, Kovid-19 salgınının etkilerinden sakınmak amacıyla hem çevrimiçi ve hem de çevrimdışı olarak yapıldı.  

 Hunan Eyalet Yönetimi Enformasyon Ofisi, 29 Eylül Çarşamba günü düzenlenen bir basın konferansında, fuar süresince toplam 320 şirketin ürünlerini çevrimiçinde gösterdiğini ve 250 milyon yuandan (yaklaşık 38,7 milyon dolardan) fazla tutarda ürünün çevrimiçi bir alışveriş işleminde gerçekleştirildiğini bildirdi. 

Fuarın Düzenleme Komitesi Üyesi Shen Yumou bu yılki fuarın, Çinli ve Afrikalı tarafların kararlı destekleri ve etkin katılımları sayesinde çok verimli sonuçlar elde ettiğini açıkladı. Çok sayıda yeni i şbirliği girişimi başlatıldı ve sözleşmeye bağlanan projelerin tutarları geçen yılınkini geçti.

İki yılda bir yapılan ve ilki 2019 yılında gerçekleştirilen fuar, Çin ile Afrika ülkeleri arasında ekonomik ve ticari işbirliğini güçlendirme açısından çok önemli bir platform oluşturuyor. 

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı