Gündem

128’inci Kanton Fuarı’nda 700 bin yeni ürün sergileniyor

Kanton Fuarı adıyla da bilinen Çin İthalat ve İhracat Fuarı’nın 128’incisi bugün başladı. Geçen dönem gibi 128. Kanton Fuarı da çevrimiçi şekilde düzenleniyor. Fuarda 16 kategoriye ait ürünler 50 sanal sergi alanında tanıtılıyor. Yerli ve yabancı toplam 26 bin katılımcı 60 bin sanal sergi stant kurdu. Fuarda tanıtılan 2 milyon 350 bin üründen 700 bini yeni ürünler.

Fuarın organizasyon komitesi tarafından yapılan araştırmanın sonucuna göre, 210’dan fazla ülke ve bölgeden alıcıların fuara kaydolup fuarı izlemesi ve çevrimiçi ticaret görüşmesi yapması bekleniyor.
 
Çin Ticaret Bakan Yardımcısı Ren Hongbin, özel koşullarda Çin hükümetinin Kanton Fuarı’nı online şekilde düzenlemeyi kararlaştırdığını, bu kararın arkasında Çin hükümetinin salgınla başa çıkma ve insanlığın sağlık iş birliğini tesis etme sorumluluğunun olduğunu belirtti. Ren, fuarla çok taraflılığın korunmasına ve ekonomik küreselleşmenin hızlandırılmasına katkı sağlamayı istediklerini dile getirdi.
 

Çin Uluslararası Radyosu

Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı